Podłogi drewniane i deski podłogowe

Na rynku istnieje szeroki wybór firm zajmujących się produkcją i montażem podłóg drewnianych – Katowice to jedno z wielu miejsc na mapie Polski, gdzie można znaleźć w pełni profesjonalną i doświadczoną firmę wykonującą deski podłogowe. Odpowiednia deska podłogowa musi spełniać wiele wymagań. Powinna przyciągać wzrok swoim kolorem i wzorem, pasować do wnętrza i charakteryzować się dużą trwałością. Firma Dąbex od lat zajmuje się usługami parkieciarskimi, stąd może pochwalić się swoimi kompetencjami i znajomością najnowszych trendów.

Proponowane przez Dąbex podłogi drewniane cechuje różnorodność. Klienci znajdą w ofercie interesujący wachlarz tonacji kolorystycznych, zarówno jasnych, jak i ciemnych, który dzięki swojej różnorodności będzie odpowiedni do każdego typu wnętrza. Niezależnie od tego, czy chodzi o klienta indywidualnego, instytucję czy biuro, Dąbex jest w stanie zaproponować zawsze atrakcyjne i kompleksowe rozwiązania odpowiednie do potrzeb. Deska podłogowa w ofercie firmy produkowana jest z drzew takich jak: dąb, akacja, buk, czereśnia amerykańska, jawor i klon kanadyjski. Gwarantuje to, że każdy klient odnajdzie odpowiedni, inspirowany naturą, wzór dla siebie. Podłoga drewniana wykonywana jest w specjalnej technologii, a w wykończeniu używa się oleju lub lakieru. Najważniejsze w podłogach produkowanych przez Dąbex jest ciepło kolorów, które – zależnie od pomieszczenia – nada przestrzeni elegancji lub luksusowego i nowoczesnego charakteru.

Podłogi: deska barlinecka i dwuwarstwowa- najlepsza jakość w katowickim salonie

Czym cechują się deski podłogowe Dąbex? Jest to deska lita gotowa, całkowicie naturalna, co oznacza, że nie wywołuje alergii. Poddawana odpowiedniej obróbce nabiera trwałości i wytrzymałości, by służyć na długie lata. Warto pamiętać, że naturalna podłoga drewniana jest zdrowsza od sztucznych imitacji, nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu i roztoczy: przykładem może być Deska Barlinecka, zapewniająca ciepły i szlachetny wygląd. Deski podłogowe najczęściej wykorzystuje się w aranżacjach ekskluzywnych wnętrz. W ofercie firmy Dąbex znajdują się też parkiety i deski dwuwarstwowe produkowane z drewna litego – składają się z warstw połączonych mocnym klejem. Parkiety cieszą się dużą popularnością dzięki temu, że ich montaż jest szybki i nie wymaga dodatkowego cyklinowania. Są idealne do wnętrz z ogrzewaniem podłogowym.

Postaw na parkiet dębowy

Parkiety dębowe dostępne w ofercie firmy cechuje różnorodność usłojenia, kolorystyki oraz ciekawe wzornictwo. Właściwości drewna sprawiają, że drewniane podłogi, doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Podłoga w postaci dębowego parkietu to także korzyść dla zdrowia - drewno reguluje wilgotność powietrza, jonizuje je oraz zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Parkiet dębowy to produkt naturalny, ekologiczny oraz trwały, gdy zapewnimy jego odpowiednią konserwację. Ponadto drewno dębu to najszlachetniejszy surowiec budowlany do produkcji naturalnych podłóg. Firma Dąbex, mająca swoją filię w Katowicach, oferuje również wiele możliwości wykończenia powierzchni desek. Dębowy parkiet, może być bielony, szczotkowany, fazowany czy bejcowany w celu uzyskania odpowiedniej kolorystyki końcowej i ciekawej faktury. Wyróżniamy kilka rodzajów parkietów dębowych. Selekt to drewno o jednakowym, zbliżonym, naturalnym kolorze. Niedopuszczalny biel (twardziel), pęknięcia na czołach. Dopuszczalne są sęki zdrowe, jasne, zrośnięte o średnicy do 2 mm i czarne o średnicy do 1 mm, ale niewystępujące w grupie. Natur, to drewno o jednakowym zbliżonym naturalnym kolorze, niedopuszczalny biel, rysy na czołach, dopuszczalne zdrowe zrośnięte sęki do 8 mm i czarne max. 1mm, ale nie występujące w grupie. Markant - drewno o zróżnicowanym kolorze i słojach. Niedopuszczalny biel i pęknięcia na czołach. Dopuszczalne są sęki zdrowe, zrośnięte, o średnicy do 10 mm oraz nieograniczona ilość sęków czarnych do 3 mm. Rustikal, tu wszystkie cechy są dopuszczalne bez ograniczeń, rozmiaru lub ilości, o ile nie powodują zmniejszenia wytrzymałości lub odporności na zużycie posadzki, dopuszczalny biel. Sęki max 15 mm średnicy. Gestreift – drewno o zróżnicowanym kolorze i słojach. Dopuszczalny biel w dębie do 70% szerokości elementu, sinizna i inne naturalne przebarwienia. Dopuszczalne są sęki o średnicy do 10 mm.

Firma Dąbex zaprasza do rozmowy z pracownikami firmy, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące podłogi drewnianej lub parkietu. Kontakt telefoniczny, mailowy lub bezpośrednio w siedzibie firmy (Katowice).