Podłogi pod ogrzewanie podłogowe - Katowice

Firma Dąbex z Katowic proponuje swoim klientom fachowe doradztwo oraz dobór optymalnych rozwiązań instalacji ogrzewania w domu.

Jedną z opcji do rozważenia jest ogrzewanie podłogowe. Jest to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które pozwala nam zmniejszyć koszty ogrzewania domu lub mieszkania i zwiększyć komfort termiczny. Co ważne, w przypadku ogrzewania podłogowego cała powierzchnia posadzki staje się praktycznie grzejnikiem, dlatego z technicznego punktu widzenia najlepiej wykańczać ją materiałami, które dobrze przewodzą ciepło, takimi jak ceramika lub kamień.

Drewno jest trochę inne, ma wyższy opór cieplny i gorszą przenikalność cieplną niż materiały tradycyjnie stosowane w przypadku ogrzewania podłogowego. Wykazuje też kurczliwość i na skutek zmian temperatury zmienia swoją objętość. Z tych to powodów wcześniej unikało się stosowania posadzek drewnianych na ogrzewanych podłogach. Często wiązało się to z obawą, że pojawią się na nich uszkodzenia wynikające z wysokiej temperatury podłoża.

Jeśli jednak zagłębimy się nieco w zagadnienia związane z reakcją drewna na zmianę temperatury, to okazuje się, że możliwe jest zastosowanie drewnianej podłogi z przeznaczeniem pod ogrzewanie podłogowe. Mało tego, taka podłoga może być nadal i piękna i trwała, jeśli usługa zastała dobrze wykonana, a materiał i jego parametry dobrane z rozmysłem. Warto przypomnieć, że montaż ogrzewania podłogowego powinno się przewidzieć już na poziomie projektowania budynku, aby uniknąć demontażu starej podłogi w postaci: parkietu, paneli czy płytek. Podłoga pod ogrzewanie podłogowe musi być wybrana z rozmysłem i po zapoznaniu się z parametrami technicznymi.
Bardzo korzystny jest fakt, że w przypadku tego typu podłóg więcej ciepła jest na dole, a mniej na poziomie głowy. „Ciepła podłoga” podnosi komfort na tyle, że można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 2 stopnie C, dzięki czemu zyskamy oszczędność energii rzędu 12%. Istotne jest również to, że ogrzewanie podłogowe pracuje na niskich temperaturach, co powoduje mniejsze unoszenie się kurzu w mieszkaniu.

W ofercie firmy z Katowic są właśnie podłogi przeznaczone pod ogrzewanie podłogowe. Podłogi drewniane wykonywane zostały w specjalnej technologii, do wykończenia używa się oleju lub lakieru. Ciepło kolorów podłóg przeznaczonych pod ogrzewanie podłogowe, a produkowanych przez Dąbex, nadaje przestrzeni elegancji, ale też nowoczesnego charakteru. Do wyboru są podłogi wykonane z takich drzew jak: dąb, akacja, buk, czereśnia amerykańska, jawor i klon kanadyjski. Firma Dąbex z Katowic zapewnia nie tylko profesjonalny montaż podłóg pod ogrzewanie podłogowe, ale pomaga też w doborze najlepszych materiałów.

Zaletą tzw. podłogówki jest to, że wyśmienicie nadaje się do współpracy z nowoczesnymi niskotemperaturowymi systemami grzewczymi np. pompą ciepła, kotłem kondensacyjnym, czy kolektorami słonecznymi. Kolejnym plusem jest estetyka, ponieważ całość instalacji schowana jest pod podłogą, co daje dużą swobodę przy aranżacji pomieszczeń.